Champions League Futboll Premier League Sport

DRAMATIKE/ Nga lotët e gëzimit te hidhërimi i madh, nata e hidhur për Nathan Ake në Champions

Ishte një natë e hidhur ajo e kaluar nga Nathan Aké, lojtari i Manchester City i cili shënoi golin e 1-0 në ndeshjen kundër Leipzig, të cilën ekipi i Pep Guardiolas e fitoi 6-3.

Mbrojtësi shënoi golin e tij të parë në Ligën e Kampionëve, por gëzimi u shkatërrua minuta më vonë nga vdekja e babait të tij të sëmurë rëndë.

Lojtari zbuloi pikëllimin në mediat sociale duke postuar një mesazh.

“Javët e fundit kanë qenë më të vështirat e jetës sime, babai im ishte shumë i sëmurë dhe nuk kishte asnjë mënyrë për ta shpëtuar atë.

Unë kam qenë me fat që kam pasur kaq shumë mbështetje nga e dashura ime, familja ime dhe miqtë e mi.

Dje kam shënuar golin tim të parë në Ligën e Kampionëve dhe, pak minuta më vonë, babai im vdiq paqësisht me nënën dhe vëllain tim në krahun e tij. Ndoshta duhej të ishte keshtu, duke më parë të luaja gjithmonë e bënte atë krenar dhe të lumtur.

Ai do te jete gjithmonë me mua, gjithmonë  zemrën time dhe kjo është për ty babi”.

Related posts

MË SHUMË SE NJË VIT PA LUAJTUR/ Valdet Rama largohet nga Kukësi, ja shkaku kryesor

Delo.autor

PAS NDESHJEVE NË CHAMPIONS/ Prezantuesja bën gafën në studiot e “Sky Sport” (VIDEO

Delo.autor

Trajneri gjerman i jep një “asist” Ozilit: Në futboll nuk ka vend për politikën

Isa.Autor

Leave a Comment