Futboll Ligue 1 Sport

“E ADHUROJ KYLIAN, POR…”/ Ja si Mbappe tallet me portierin e Metz që “shpërthen” duke e ndjekur (VIDEO)

Paris Saint-Germain vuan, por në fund fiton ndeshjen kundër Metz dhe shkojnë +7 pikë nga Marseille e vendit të dytë.

Në Stade Saint-Symphorien përfundon 1-2, falë dy golash nga ish-lojtari i Interit, Achraf Hakimi.

Maroku i dha epërsi ekipit mysafir pas vetëm pesë minutash, por epërsia e PSG nuk zgjati shumë. Në fakt, Kiki Kouyate shënon golin e barazimit pak para pjesës së parë.

Klubi nga kryeqyteti, pavarësisht treshes Mbappé-Neymar-Icardi, më pas arriti të kapë fitoren vetëm në minutën e 95-të sërish me marokenin…

Aty ndodh edhe sherri i madh! Kylian Mbappe provokon portierin Oukidja dhe gjakrat nxehen.

Atmosfera në Stade Saint-Symphorien ishte bërë vullkan që kur mbrojtësi i Metz, Dylan Bronn, mori kartonin e kuq (dy të verdhë)

Një vendim që vendasit nuk e pëlqejnë. Trajneri Frederic Antonetti proteston kundër vendimit dhe gjyqtari gjithashtu paralajmëron trajnerin.

Momente më vonë, Hakimi shënon golin e fitores, por, derisa PSG feston, gjithçka ndodh. i gjithë faji i Mbappes. Pas golit të shokut të tij, Kylian i afrohet portierit të Metz, Oukidja, dhe i thotë diçka.

Kampioni botëror më pas largohet dhe bashkohet me shokët e tij të skuadrës për të festuar suksesin, por portieri është zemëruar.

Oukidja vrapon drejt lojtarëve të PSG për t’u përballur me Mbappe. Por portieri, gjatë rrugës, së pari gjen Navasin duke u përpjekur ta ndalojë, dhe i thotë diçka, por edhe Neymar.

Braziliani, duke vënë re ardhjen e Oukidja, bën hapësirë ​​midis shokëve të tij të skuadrës dhe mirëpret kundërshtarin me një goditje, duke e bërë atë të fluturojë.

Portieri ndëshkohet, ashtu si edhe Neymar. Një episod i keq që njollosi suksesin e formimit të Pochettino nga Hakimi.

“E adhuroj Mbappe por duhet të nisë të sillet në mënyrë ndryshe nëse dëshiron të jetë i dashuruar nga të gjithë. Do të merrte më shumë avantazhe nëse do të ishte i përulur si lojtar”, do të deklaronte trajner i i Metz, Frederic Antonetti, pas ndeshjes.