Futboll Sport

E PAZAKONTË NË BOSNJE/ Të irrituar brenda dhe jashtë fushe, tifozët djegin makinën e arbitrave (FOTO+VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e Premier Ligës boshnjake ku në sfidën Velez Mostar-Borac Banja Luka e cila përfundoi me fitoren e miqve me rezultatin 0-2 ka ndodhur ngjarje të pakëndshme.

Në minutën e 82′ të ndeshjes ku skuadra e Borec realizoi gol tifozët e ekipit të Velez Mostar kanë hyrë në fushën e blertë për të kapur arbitrin kryesor të cilët e akuzonin për këtë hubje të skuadrës së tyre.

Pas ndeshjes ultrasit e Velez Mostar kanë sulmuar makinën e arbitrave duke e djegur tërësisht automjetin e tyre në afërsi të një tuneli.

Related posts

HISTORIA E BASKETBOLLISTIT GIANNIS/ Dikur shiste syze në rrugët e Athinës, sot është “Perëndia greke” e NBA

Delo.autor

SOLARI FLET SI TRAJNER I REALIT: Të shkojmë atje dhe të luajmë me… DY TOPA

Isa.Autor

DERBI/ Zhurmë, por asnjë gol! Milan-Inter mbyllet në barazim pa gola

bora.autor

Leave a Comment