Futboll Sport

FRANCË-FINLANDË/ Mbappe mungon në këtë ndeshje, starton në sulm Martial dhe Benzema (FORMACIONET ZYRTARE)

Franca do të kërkojë që sonte t’i kthehet fitoreve kundër Finlandës pas dy barazimeve radhazi kundër Bosnje Hercegovinës dhe Ukrainës.

Edhe në këtë ndeshje për Francën nuk është në ekip Kylian Mbappe derisa edhe sot nga minuta e parë për “Gjelat” starton në sulm Martial dhe Benzema.

Franca vazhdon të jetë në vendin e parë me 9 pikë derisa Finlanda është në vendin e dytë me 5 pikë, aq sa ka edhe Ukraina.

Në rast fitoreje, Franca do të vazhdojë ta ruajë epërsinë prej Ukrainës në 7 pikë, derisa pas kësaj ndeshje ka edhe dy ndeshje për të zhvilluar deri në fund të kualifikimeve për Botërorin 2022 që mbahet në Katar.

Formacionet zyrtare:

Franca

Finlanda

Related posts

FOTO/ Florian Marku dëmtohet në stërvitje, njofton se ç’do të ndodhë me duelin ndaj serbit

Sadik.Autor

PRAPASKENAT JUVENTUS-FIORENTINA/ Ja debati i ashpër mes drejtuesit vjollcë dhe arbitrit!

Delo.autor

Messi këshillon 18-vjeçarin, të injorojë United dhe t’i bashkohet atij te Barça

Sadik.Autor

Leave a Comment