Futboll Kategoria e pare Sport

KATEGORIA E PARË/ Publikohet axhenda, java e dytë rezervon përballje spektakolare

Kategoria e Parë ngriti siparin fundjavën që shkoi, ku pas gati 3 muajsh pushim, 16 skuadrat u rikthyen në fushë, teksa java e parë nisi “zjarr”, ku nuk munguan kryeveprat dhe kontestimet.

Skema e që paralajmëron një garë shumë më shumë të ashpër, si për ngjitje, ashtu edhe për mbijetesën. Ndërkohë që ditën e shtunë (18 shtator 2021), në orën 16:00, janë planifikuar të zhvillohen 8 takimet e vlefshme për javën e dytë.

E gjithë vëmendja do të jetë në Shijak, ku Erzeni dhe Bylisi, dy skuadrat pretendente në letër, për t’u ngjitur në Superiore, do të përballen me njëra-tjetrën në këtë javë. Ky takim pritet të jetë tepër i luftuar.

Sfida interesante pritet të jenë dhe ato mes Burrelit e Tomorit, Pogradeci-Besa si dhe Lushnja-Tërbuni. Ja të gjitha përballjet e javës së dytë:

KATEGORIA E PARË| JAVA 2:

TË SHTUNËN

APOLONIA-SHKUMBINI 16:00

TURBINA-BESËLIDHJA 16:00

POGRADECI-BESA 16:00

KORABI-BUTRINTI 16:00

BURRELI-TOMORI 16:00

LUSHNJA-TËRBUNI 16:00

VORA-MALIQI 16:00

ERZENI-BYLIS 16:00

Related posts

Si Max Verstappen e çon Daniel Ricciardon te Ferrari në fund të sezonit

Sadik.Autor

“KY ËSHTË OBJEKTIVI IM”/ 44 gola nuk mjaftojnë për Haaland, norvegjezi bën deklaratën e frikshme

Delo.autor

Low: Meritonim eliminimin, marr përgjegjësinë e dështimit

Sadik.Autor

Leave a Comment