LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Liverpool-Milan në “Anfield”. Rezultati 3-2

Mbrëmja e sotme do të rezervojë një superpërballje midis Liverpulit dhe Milani e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kuqezinjtë rikthehen pas 7 vitesh në Champions dhe të gjithë do të jenë me sy nga Milani, pasi është një ndër skuadrat më të titulluara të kompeticionit. Kjo përballje midis të dyja skuadrave njihet për spektalin që prodhon nisur dhe nga dy finalet e Champions-it në vitet 2005 dhe 2007, në të parën që foli për Liverpulin, ndërsa dy vite më vonë Milani u hakmor.

Trajneri Pioli nuk do të ketë një referencë në sulm në sfidën ndaj të kuqve, pasi Zhiru dhe Ibra nuk janë pjesë e skuadrës. Pikë referimi në sulm do të jetë Rebiç i cili do të ndajë sulmin me Leaon dhe Salemakers teksa në mbështetje të tyre do të jetë Brahim Diaz. Ndërsa Klop do të vendosë përpara Salah e Zhota dhe në vend të Firminjos të dëmtuar do të luajë Divok Origi.

LIVE/ Liverpool – Milan  3-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 69/ Liverpool kalon në avatazh me golin e shënuar nga Jordan Henderson.

MINUTA 49/ Liverpool barazon shifrat me golin e shënuar nga Mohamed Salah.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 44/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Brahim Diaz.

MINUTA 42/ Milan barazon shifrat me golin e shënuar nga Ante Rebic.

MINUTA 9/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Trent Alexander-Arnold.