Champions League Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Milan-Atletico në “San Siro”. Rezultati 1-2

Milan dhe Atletico Madrid do të përballen në San Siro në javën e dytë të Champions League.

Tre yje, Giroud, Tonali dhe Griezman do ta nisin nga stoli. Skuadra e Pioli-t vjen nga një moment shumë i mirë, ndërsa ajo e Cholo-s nga një humbje befasuese të pësuar në kampionat kundër Alaves.

Kuqezinjtë nuk do të kenë në dispozicion Kjaer dhe Ibrahimovic. Sulmi do të udhëhiqet nga Rebic, me Giroud që do ta nisë nga stoli; në mbrojtje, kapiten Romagnoli në krah të Tomori-t, në mesfushë do të luajë Bennacer dhe jo Tonali me Kessie.

Diego Simeone ka vendosur të lërë në stol Griezmann: në krah të Suarez do të luajë Correa.

LIVE/ Milan – Atletico Madrid  1-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+7/ Atletico Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Luis Suarez me penallti.

MINUTA 84/ Atletico Madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Antoine Griezmann.