LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Sheriff. Rezultati 1-2

Duke filluar nga ora 21:00, Real Madrid do të ndeshet me Sherif Tiraspolin në kuadër të sfidave në grupe të Ligës së Kampionëve.

Madrilenët vijnë dukshëm të favorizuar në letër ndaj një skuadre që është debutuese në Champions.

Megjithatë, moldavët nuk duhen neglizhuar pasi në ndeshjen e parë mposhtën pastër 2-0 Shaktarin duke marrë 3 pikë në Grupin D.

Ançeloti do të hedhë në fushë nga minuta e parë një formacion 4-3-3, teksa sulmi do të plotësohet nga Hazard-Benzema dhe Vinicius Zhunior.

LIVE/ Real Madrid – Sheriff Tiraspol  1-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90/ Sheriff Tiraspol kalon në avantazh me golin e shënuar nga Sebastien Thill.

MINUTA 65/ Real Madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Karim Benzema me penallti.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 25/ Sheriff Tiraspol kalon në avantazh me golin e shënuar nga Jasur Jakhshibaev.