Futboll Seria A Sport

MBI SEZONIN 2021-22/ Dorëzohet Allegri, ja tre favoritët e tij për titullin në Serie A

“Ne duhet të luajmë mirë dhe të përpiqemi të fitojmë. Është e rëndësishme për renditjen marrja e 3 pikëve të para në shtëpi. Do të ketë ndryshime, duhet t’i menaxhojmë energjitë tona, pastaj do të mendojmë për Chelsea”. Massimiliano Allegri po kërkon fitoren e dytë në kampionat. Pas Spezia, të dielën në orën 12:30 do të jetë radha e Sampdoria:

“Të gjithë janë mirë, përveç Rabiot, i cili nuk do të grumbullohet për shkak të një problemi të vogël në kyçin e këmbës. Chiesa mund të luajë si në të djathtë, ashtu edhe në të majtë, nesër e vendosim. Favoritët për titull? Interi, Milani dhe Napoli. Kemi humbur shumë pikë, duhet ta bëjmë rrugën pa shikuar renditjen. Le të kemi vazhdimësi, në nëntor do të shohim se ku jemi, do të jetë një sfidë stimuluese”.

Kean apo Morata? Do ta vendos nesër. Unë do të vlerësoj gjithashtu nëse do të startojë Bernardeschi. Perin luan nesër në portë, është gati, mjaft mirë. Kundër Spezia gjuajtëm shumë, edhe pse Locatelli nuk ishte në fushë. E njëjta gjë vlen edhe për Cuadrado dhe Bentancur. Unë gjithmonë përpiqem t’i vendos lojtarët në fushë në pozicionet e tyre ideale, për t’i bërë ata të performojnë në maksimum.

Chiellini është mirë. A kemi pësuar shumë gola? Unë besoj se Juve do të jetë në gjendje ta përmirësojë këtë defekt. Në gjysmëfushën tonë po mbrohemi në mënyrë të drejtë. Nuk kemi absolutisht asnjë problem fizik. Nëse teknikisht mungojnë hapat, siç ndodhi me Milanin, është problem tjetër…

Çfarë na mungon? Rezultatet, sepse kur fiton, vetëvlerësimi rritet, punoni më mirë. Kështu që duhet të mendojmë për ta mposhtur Sampdorias nesër, e cila ka lojtarë teknikë. Për ne, përpjekja për t’u kthyer në krye është sfidë stimuluese. T’i afrohemi zonës së Europa League, pastaj të vazhdojmë më lart. Nuk e di nëse Dybala do të luajë nesër”.

Related posts

De Baio shënon golin e parë ndaj Milanit (VIDEO)

Sadik.Autor

Prindërit e portierit të Kombëtares blenë nga pronat e tjetërsuara në Shëngjin

Q.Autor

TIRANA-TEUTA/ Formacionet: Hasani fiton balotazhin me Dajën, Shkëmbi nuk ndryshon asgjë

Isa.Autor

Leave a Comment