Futboll Sport

“MË DUKEJ SI OZIL”/ Crouch kritikon ashpër yllin e Chelsea-t për humbjen ndaj “Zonjës së Vjetër”

Mes analistëve sportiv britanikë më kritikë ndaj Chelsea-t për humbjen e pësuar kundër Juventus në Champions League, ka qenë padyshim Peter Coruch.

Ish-sulmuesi ka thënë për BT Sport:

“Havertz dhe Ziyech kanë qenë shumë zhgënjyes. Havertz më ka kujtuar Ozil në atë ndeshje. Ndonjëherë bën gjëra të shkëlqyera teknikisht, të tjera i bën pa dëshirë dhe paraqitja e tij ka qenë acaruese”.

Merita për këtë ka qenë edhe e kundërshtarit:

“Allegri e ka kuptuar shumë mirë ndeshjen, Juventus-i i tij është mbrojtur shumë mirë dhe e ka ndaluar Chelsea-n të çajë”.

Related posts

Mancini promovon gjysmën e Italisë/ Trajneri nuk është plotësisht i kënaqur…

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Guardiola kërkon tek Manchester City një kampion bote

Isa.Autor

E BUJSHME/ Bayerni largon shqiptarin, i riu drejt Premier Leagues

Delo.autor

Leave a Comment