Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PAS FITORES NDAJ SAN MARINOS/ Mesfushori Laçi: Në kombëtare të gjithë lojtarët duhet të jenë gati gjithmonë…

Qazim Laçi gjeti golin e parë me fanellën e Kombëtares, në triumfin 5-0 ndaj San Marinos, në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e RTSH, mesfushori dibran ndër të tjera u shpreh:

EMOCIONET E GOLIT TË PARË ME KOMBËTAREN- Emocionet janë shumë të medhaja. Është kënaqësi e madhe të shënojë një gol me ekipin Kombëtar. E kam ëndërruar që fëmijë. Për ne ka më shumë rëndësi 3 pikëshi. Ishte ndeshje serioze nga fillimi në fund. E vazhduam aty ku e lamë.

Asgjë nuk e mendova, e godita topin, pashë portierin ku ishte dhe e provova. U turbullova pak gjatë festës, emocionet vijnë vetë.

Të gjithë lojtarët jemi të kënaqur me minutat që kemi. Nuk është gjë e lehtë për trajnerin. Kemi shumë minuta në këmbët tona, është e vështirë për trajnerin që të zgjedhë. Në kombëtare të gjithë lojtarët duhet të jenë gati gjithmonë që ekipi të ecë sa më lartë.

BISEDA ME REJËN- Nuk më tha ndonjë gjë speciale, më tha bravo për golin që shënove, bëri pak gallatë me mua, ishte i kënaqur me golin që shënova.

Related posts

KUKËSI-TIRANA/ Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet, kërkojnë me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“THËRRIT MAMANË, SHKONI TË BËNI RITUALET TUAJA VUDU TË MU**T…”/ Çfarë ndodhi në sherrin e bujshëm që “pushtoi” botën

Delo.autor

“NEGOCIATAT PO ZGJASIN PËR…”/ Muriqi del hapur: Po acarohem, dua të kaloj te Lazio!

Delo.autor

Leave a Comment