Futboll Sport

GARA PËR “KËPUCËN E ARTË”/ Benzema më i miri në Europë, lë pas Lewandowskin dhe Haaland. Ja lista…

Gara për “Këpucën e Artë” ka ndryshuar rrënjësisht për dallim me vitet e kaluara kur Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi ishin të pakapshëm.

Edicionin e kaluar Robert Lewandowski i Bayern Munich fitoi atë çmim, kurse këtë edicion sërish lojtarë të tjerë janë të parët që po i prijnë listës.

Karim Benzema i Real Madridit momentalisht është golashënuesi më i mirë në Evropë.

Ai deri më tani numëron 9 gola, duke lënë prapa Lewan me 7 dhe Erling Haalandin po ashtu me shtatë. Prapa tyre renditet Immobile me 6, aq sa kanë edhe shtatë futbollistë të tjerë.

Mosha e ka bërë të veten dhe kështu, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi duhet t’i shohin të tjerët teksa triumfojnë dhe çdo ditë ngjiten lart e më lart në listë.

Ronaldo renditet i 41-ti, derisa Messi ende s’e ka gjetur golin e parë të sezonit në Ligue 1, përcjell Express.

Golashënuesit më të mirë tani për tani:

Related posts

E BUJSHME/ Interes nga Spanja dhe Italia, zbulohet emri i njërit prej klubeve. Bare…

Delo.autor

Lopetegui I BINDUR: REALI i madh edhe pa CR7, “Topin e Artë” e fiton lojtari im

Isa.Autor

PIKANTE/ Dje në LUFTË sot në FUTBOLL: Zyrtari i klubit të SUPERLIGËS shpreh urimin emocionues për… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment