Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Nations League: Mbyllet ndeshja Itali-Belgjikë. Rezultati 2-1

Të gjitha gjërat e mira kanë një fund, dhe kështu ndodhi edhe me Italinë dhe rekordin e tyre prej 37 ndeshjeve pa humbje, teksa u mposhtën 2:1 nga Spanja në gjysmëfinalen e Nations League.

Me këto ndeshje të luajtura në Itali, një “ndihmë” e dyfisht ishte ajo e tifozëve që vërshëllenin Donnarumman për largimin e tij nga Milani në PSG dhe largimi me të kuq i Bonuccit në pjesën e parë e bënë shumë të vështirë vazhdimësinë e këtij rekordi për “Azzurët”.

Në anën tjetër, ekipi më i vlerësuar nga FIFA, Belgjika tregoi një pjesë të parë fantastike ndaj Francës, por dështoi në të dytën, duke u mposhtur dhe eliminuar. Kështu, të dy këto ekipe tani do të luajnë për vendin e tretë.

 

LIVE/ Itali – Belgjikë  2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 87/ Belgjika ngushton shifrat me golin e shënuar nga Charles de Ketelaere.

MINUTA 64/ Italia dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Domenico Berardi me penallti.

MINUTA 47/ Italia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Nicolo Barella.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

FINALIZOI KALIMIN TEK “ZIKALTËRIT”/ Prezantohet Diego Godin: Ja pse zgjodha Interin

Delo.autor

THUR ELOZHE PËR MBROJTËSIN KUMBULLA/ Trajneri Fonseca: Kam besim te ai, do ta ndalë Ibran

Delo.autor

Rebic i lidhur me Manchester United, kroati zbulon ofertat konkrete

Sadik.Autor

Leave a Comment