Futboll Seria A Sport

MBI LARGIMET E LOJËTARËVE ME KOSTO ZERO/ Presidenti i Torino-s: Klubet duhet të dëmshpërblehen…

Presidenti i Torino-s, Urbano Cairo, ka folur në Festivalin e Trentos në lidhje me largimet e lojtarëve me kosto zero.

“Kjo është situata sot. Ka lojtarë që lindin në ekipet e moshave dhe ndodh që më pas të largohen me kosto zero. Ndoshta sepse kërkojnë më shumë dhe ti nuk mund t’i plotësosh kërkesat”, ka thënë Cairo.

“Nuk mendoj se është e drejtë sepse klubi ka investuar shumë tek ai lojtar dhe besoj se ka të drejtën e një dëmshpërblimi. Situata është rënduar shumë gjatë pandemisë: lojtarët që janë afër skadnecës së kontratës, kërkojnë më shumë gjatë një faze shumë të vështirë për klubin”, ka shtuar numri një i Demave.

“Është një paradoks dhe këtu futet menaxheri që ta merr lojtarin pa asnjë fitim për klubin që është shumë i penalizuar nga persona që kanë një fuqi të madhe”.

Related posts

CHAMPIONS/ Pas një krosimi nga Cuadrado, McKennie ndëshkon Barcelonën me një SUPER GOL (VIDEO)

Delo.autor

SHKËLQYEN NË KAMPIONAT/ Zgjidhen trajneri dhe lojtari më i mirë i muajit në Premier, ja emrat

Delo.autor

DO TË RIKTHEHET APO JO TEK ARGJENTINA? Zbulohet vendimi i Leo Messit

Delo.autor

Leave a Comment