Futboll Seria A Sport

MILAN-ROMA/ “Kuqezinjtë” përfitojnë një penallti, Kessie nuk fal nga pika e bardhë (VIDEO)

Milani e ka dyfishuar epërsinë kundër Romës, në derbin e javës në Serie A, që po zhvillohet momentalisht në kryeqytetin italian.

Franck Kessie shënoi për 2:0 për Milanin, në minutën e 57-të.

Zlatan Ibrahimovic e fitoi penalltinë pasi u ndal me faull në zonën e Romës dhe Kessie ishte i saktë nga pika e bardhë.

VIDEO

Related posts

PAS KUALIFIKIMIT NË ÇEREKFINALE/ Southgate i falet tifozëve: Ishin pas çdo prekje topi dhe vrapimi

Delo.autor

REKORDI I SHEVCHENKOS/ Çerekfinalet me Ukrainën si lojtar dhe trajner. Ja apeli që ka për tifozët italianë

Delo.autor

Ndeshja ndaj Udineses, mediat italiane masakrojnë Biglian dhe Andre Silvan: Performancë e turpshme!!

Q.Autor

Leave a Comment