Futboll Kategoria Superiore Sport

SUPERIORE/ Tirana shkon si kryesuese dhe +7 në derbi, shikoni si ndryshon renditja…

Dy ndeshjet e luajtura ditën e sotme kanë sjellë risi në renditjen e ‘’Abbisnet Superiore’’ ku Tirana ka marrë arratinë nga rivalët e tjerë.

Fitorja me Teutën, i ngjit bardheblutë në vendin e parë në kuotën e 11 pikëve, 3 më shumë se Kukëso.

Kështu Tirana mbetet në vend të parë për këtë javë, pasi si do të shkojë sfida e nesërme ndërmjet Vllaznisë dhe Dinamos nuk do t’i cenonte kreun kryeqytetasve. Skuadra e Orges Shehit do të shkojë kryesuese në derbin me Partizanin që do të luhet javën tjetër.

Teuta dhe Egnatia që ndodhen në kuotën e 8 pikëve. Ndërkohë Partizani mbetet në vendin e 7-të me vetëm 4 pikë në 5 ndeshje, ndërsa sfida e nesërme Vllaznia-Dinamo do të ndryshonte sërish renditjen në rast se do të kishte një fitues.

REZULTATET

DJE

Laçi-Egnatia 0-1

Kastrioti-Skënderbeu 2-0

SOT

Partizani-Kukësi 1-1

Tirana-Teuta 3-2

NESËR

Vllaznia-Dinamo 19:45

Related posts

Ndeshja me Skënderbeun, Gjyla: Luajmë lojën tonë, objektivi të rikthejmë tifozët në stadium

Sadik.Autor

LLOGARITË PËR QENDRIMIN NË SUPERIORE/ Nëntë pikë në lojë, ja si shpëton Tirana

Delo.autor

“FRANCE FOOTBALL” PUBLIKON EMRAT/ Sa shumë yje, ja formacioni më i mirë i dekadës së fundit

Delo.autor

Leave a Comment