Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

VAZHDON FORMËN E SHKËLQYER/ Sinjali i radhës për Rejën, vjen goli i pestë në kampionat për Vrionin (VIDEO)

Xhakomo Vrioni vazhdon formën e shkëlqyer me Tirolin. Sulmuesi i Kombëtares është bërë sërish protagonist ditën e sotme duke i dhënë një pikë skuadrës së tij bë barazimin 1-1 me Austri Vienën.

23-vjeçari zhbllokoi rezultatin në minutën e 57-të të takimit, duke dërguar Tirolin në avantazh, por Huskoviç barazoi shifrat 13 minuta nga fundi.

Ky është goli i 6-të i Vrionit me Tirolin, 5 prej të cilëve në kampionat. Sulmuesi kuqezi i dërgon një mesazh Rejës për grumbullimin e Kombëtares në nëntor duke shpresuar për një ftesë nga tekniku italian.