Futboll Sport

BILANCET/ Skuadra me sulmin më të mirë në Itali, ekipi i Serisë C lë mbrapa Inter dhe Milan

Kohë bilancesh gjatë ndërprerjes së kampionateve për ndeshjet e kombëtareve.

A e dini cila skuadra ka sulmin më të papërmbajtshëm në Itali? Duke marrë parasysh të gjithë golat e shënuar në kampionatet profesioniste (Serie A, B e C), nuk është Inter skuadra me sulmin më të mirë.

Skuadra që dominon ka të njëjtat ngjyra dhe luan 30 km nga San Siro.

Ja 20 skuadrat më të mira.

20) FOGGIA (Serie C, Grupi C): 21 gola në 14 ndeshje – 1,5 gola për ndeshje

20) VIRTUS ENTELLA (Seria C, Grupi B): 21 gola në 14 ndeshje – 1,5 gola për ndeshje

20) PONTEDERA (Seria C, Grupi B): 21 gola në 14 ndeshje – 1,5 gola për ndeshje

20) PESCARA (Seria C, Grupi B): 21 gola në 14 ndeshje – 1,5 gola për ndeshje

18) LECCE (Seria B): 21 gola në 12 ndeshje – 1,75 gola për ndeshje

18) ROMA (Seria A): 21 gola në 12 ndeshje – 1,75 gola për ndeshje

17) ATALANTA (Seria A): 22 gola në 12 ndeshje – 1,83 gola për ndeshje

14) IMOLESE (Seria C, Grupi B): 23 gola në 14 ndeshje – 1,64 gola për ndeshje

14) FERALPISALO (Seria C, Grupi A): 23 gola në 14 ndeshje – 1,64 gola për ndeshje

14) ANCONA-MATELICA (Seria C, Grupi B): 23 gola në 14 ndeshje – 1,64 gola për ndeshje

13) BRESCIA (Serie B): 23 gola në 12 ndeshje – 1,91 gola për ndeshje

10) BARI (Seria C, Grupi C): 24 gola në 14 ndeshje – 1,71 gola për ndeshje

10) MODENA (Seria C, Grupi B): 24 gola në 14 ndeshje – 1,71 gola për ndeshje

10) CATANIA (Seria C, Grupi C): 24 gola në 14 ndeshje – 1,71 gola për ndeshje

9) NAPOLI (Seria A): 24 gola në 12 ndeshje – 2 gola për ndeshje

8) REGGIANA (Seria C, Grupi B): 25 gola në 14 ndeshje – 1,78 gola për ndeshje

7) PADOVA (Seria C, Grupi A): 25 gola në 13 ndeshje – 1,92 gola për ndeshje

5) VERONA (Serie A): 25 gola në 12 ndeshje – 2,08 gola për ndeshje

5) LAZIO (Seria A): 25 gola në 12 ndeshje – 2,08 gola për ndeshje

4) MILAN (Serie A): 26 gola në 12 ndeshje – 2,16 gola për ndeshje

3) TURRIS (Seria C, Grupi C): 27 gola në 14 ndeshje – 1,92 gola për ndeshje

2) INTER (Seria A): 29 gola në 12 ndeshje – 2,4 gola për ndeshje

1) RENATE (Seria C, Grupi A): 32 gola në 14 ndeshje – 2,2 gola për ndeshje

Related posts

“MIRUPAFSHIM” INTER/ Lukaku te Çelsi për 128 milionë euro

Delo.autor

“BOGDANI I RI”/ “Gjahtar i ftohtë” në zonë, sulmuesi i KUQEZI gol deçiziv në Itali (VIDEO)

Isa.Autor

Tyson Fury: Dua fituesin e duelit Bellew-Haye, ose të dy bashkë

Sadik.Autor

Leave a Comment