Champions League Futboll I pakategorizuar Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Real Madrid hakmerret ndaj Sheriff Tiraspol dhe kualifikohet në fazën tjetër

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse ndaj Sheriff Tiraspolit si mysafir me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së pestë të Ligën e Kampionëve.

Mbretërit kishin katër raste para se të shënohej goli, duke rrezikuar nga kënde të ndryshme.

Zhvillohej minuta e 30-të e takimit kur mbrojtësi David Alaba nga një gjuajtje dënimi me një goditje të bukur nga jashtë zonës shënoi për 1-0.

Ky ishte goli i parë i austriakut në Ligën e Kampionëve me fanellën e mbretërve.

Krejt në fundin e pjesës së parë edhe Toni Kroos arriti të shënojë për 2-0 me një goditje të bukur nga distanca.

Në pjesën e dytë Real Madridi siguroi fitoren, ku Karim Benzema me një gjuajtje të bukur shënoi për 3-0 në minutën e 56-të.

Deri fund nuk kishte më gola dhe Reali siguroi kualifikimin, sikurse edhe Interi.

Related posts

NUK BËJNË PJESË NË PLANET E ZIDANE/ James Rodriguez dhe Bale, “problemi” i Real Madrid

Delo.autor

Vazhdon 2018-ta prefekte për Kristiano Ronaldon, ka shënuar 32 gola në 33 ndeshje

Sadik.Autor

NË 2009 STËRVITEJ ME CR7, SOT SHET QUMËSHT/ Historia epike e 32-vjeçarit: Jetojmë në një qytet pa rrugë

Delo.autor

Leave a Comment