Boks Sport

E BUJSHME/ Ish kampioni i botës në UFC “masakrohet” me një nokaut brutal (VIDEO)

Një ditë më parë në Oktagonin e “Madison Square Garden” në Nju Jork u luajtën disa ndeshje të rëndësishme të UFC 268 ku ra në sy dueli i ish kampionit të botës, Frankie Edgar kundër Marlon Vera.

Për Edgar ishte një ndeshje që duhej të tregonte nese mund të rikthehej në nivele të larta sërish apo është drejt fundit të karrierës dhe fatkqesësisht u konfirmua e dyta.

40-vjeçari arriti të duronte tre raunde dhe në të tretin pëson një nokaut të jashtëzakonshëm nga rivali që i jep me këmbë një goditje poshtë mjekrës. Impakti është shokues ndërsa fotoja e goditjes ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.\

 

Related posts

I MJAFTOJNË DY MINUTA LOJË/ Gafë e pabesueshme e Ramos, Willian Josen dëshkon “Los Blancos” (VIDEO)

Delo.autor

Nga Portugalia: Ronaldo tek Juventusi, është vetëm çështje orësh…

Isa.Autor

KUKËSI-TEUTA/ Zgjat vetëm 5 minuta festa e kampionëve, sulmuesi Korreira ndëshkon “Durrsakët” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment