Futboll Shqipëri Sport

GJEN RITMIN NË KAMPIONATIN TURK/ Bregu shënon përsëri, Boluspor i largohet fundit të tabelës (VIDEO)

Dejvi Bregu duket se më në fund po gjen ritmin e tij të zakonshmin në kampionatin turk të futbollit. Fantazisti vlonjat, i cili këtë verë u bë pjesë e Boluspor, tashmë po shënon me rregullisht, siç e tregon fakti se ka tundur tre herë rrjetën në dy ndeshjet e fundit.

Në takimi e sotëm ndaj Ejupspor, ishte pikërisht futbollisti vlonjat ai që shënoi golin e avantazhit për ekipin e Boluspor në këtë takim. Bregu u tregua i akullt nga pika e bardhë e penalltisë dhe çoi sferën me saktësi në rrjetë, duke bërë më të thjeshtë lojën e ekipit që më pas fitoi sfidën me shifrat 3-1.

Kështu, Boluspor vazhdon largimin nga zona e ftohtë e klasifikimit, ku e pa veten pas javëve të para të kampionatit dhe një serie rezultatesh pa fitore.

Related posts

ERIKSEN PËSOI ATAK KARDIAK/ Merret vendimi përfundimtar, ja kur do të luhet ndeshja Danimarkë-Finlandë…

Delo.autor

VIDEO/ Arsenali s’ka të ndalur, shënon për 3-0 ndaj Evertonit

Q.Autor

Presidenti i PSG-së në telashe, gjobitet me 18 milionë euro nga gjykata e Egjiptit

Q.Autor

Leave a Comment