LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Manchester City-Club Brugge. Rezultati 4-1

Manchester City përballet me Club Brugge në Etihad Stadium në ndeshjen e javës së katërt të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Skuadra angleze është në vend të dytë në Grupin A me gjashtë pikë, një më pak se Paris Saint-Germainit.

Ekipi belg vazhdon të jetë në garë për një vend që dërgon në fazën e eliminimit direkt, duke qenë se ka arkëtuar katër pikë, tri më pak se lideri i grupit.

LIVE/ Manchester City – Club Brugge  4-1

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+2/ Manchester City shënon golin e katërt falë Gabriel Jesus.

MINUTA 72/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Raheem Sterling.

MINTUA 54/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Riyad Mahrez.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 17/ Club Brugge barazon shifrat falë një autogoli të realizuar nga John Stones.

MINUTA 15/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Phil Foden.