Futboll Sport

NJË PREDHË E VËRTETË/ Edon Zhegrova shënon këtë supergol (VIDEO)

Baseli është duke luajtur kundër Kairat Almaty në Conference League dhe ka arritur që të përmbys shifrat në 2-3.

Goli i dytë i zviceranëve dhe që barazoi përkohësisht rezultatin erdhi nga Edon Zhegrova.

Futbollisti shqiptar e ka shfrenuar imagjinatën dhe ka shënuar një gol që me siguri nuk e keni parë kurrë nga lojtarët shqiptarë.

Nga një distancë e konsiderueshme erdhi një predhë për të gjetur trekëndëshin e portës së mbrojtur nga Pokatilov. Të gjithë kanë mbetur të habitur dhe kanë vendosur duart në kokë për realizimin e Zhegrovës.

VIDEO

Related posts

“GABOI RËNDË ME FJALËT, E SHIKOJ GJITHMONË FOTON E TIJ”/ Spanjollët kundër Van der Vart: Do ta diskretitojmë…

Delo.autor

DIKUR ISHIN SHOKË SKUADRE TEK KLUBI ITALIAN/ Prandeli dëshiron me ngulm në janar ish-lojtarin e Milan…

Delo.autor

FOTO/ Rashford kopjon kilianin Sanchez

Q.Autor

Leave a Comment