Futboll Premier League Sport

“POGBA DO TË BËJË TË NJËJTAT GABIME NË MOSHËN 35-VJEÇ”/ Legjenda kritikon: Ja problemi i tij më i madh

Tjetër sulm i Paul Scholes ndaj Paul Pogba.

Legjenda e Manchester United ka kritikuar përsëri francezin pas ndeshjes së djeshme të luajtur kundër Atalanta-s në Champions.

“Pogba-së i duhet dikush që t’i flasë gjatë gjithë kohës, dikush q ë ta respektojë dhe që ka eksperiencë”, ka thënë Scholes për BT Sports.

“Është një lojtar ekspert, por që do të bëjë të njëjtat budallallëqe edhe në moshën 35 vjeç dhe njerëzit e dinë këtë. Problemi i tij më i madh është përqendrimi, ndonjëherë duket sikur e ka kokën mbi re.

“Tek Juventus ishte një lojtar i shkëlqyer, ja pse e kemi marrë, por duhet të merret parasysh se atje ka  patur përreth: Pirlo, Chiellini, Buffon,  një trajner agresiv që i qëndronte mbi kokë gjithë kohës dhe do të ketë nevojë për këtë deri në moshën 35 vjeç”.

Related posts

Kane i pashitshëm, Tottenham s’dorëzohet as përballë ofertës rekord 210 mln euro

Q.Autor

Trajneri Santos i “thur elozhe” Ronaldos/ Ja deklarata e tij për “yllin” portugez

Sadik.Autor

BARAZIM PA GOLA/ Tirana djeg shansin për të tentuar mrekullinë dhe ndan pikët me Bylis-in në “Adush Muça”

Delo.autor

Leave a Comment