DRITË NË FUND TË TUNELIT/ Skënderbeu mpohst Egnatian dhe i jep fund krizës

Skënderbeu merr një fitore me shumë vlerë ndaj Egnatias me rezultatin 2-0. Me këtë triumf korçarët i japin shkelmin krizës në kampionat.

Ndeshja ishte shumë e luftuar, me Egnatian që iu afrua golit me Imerin që goditi traversën me kokë. Golat erdhën në pjesën e dytë me Mensah që përfitoi nga një top i kthyer në zonë. Elvi Berisha i vuri kapakun sfidës me një supergol në minutat e fundit. Kjo ishte fitorja e parë pas 3 ndeshjeve për vendasit në kampionat.

Me këtë fitore Skënderbeu shkon në vendin e 8 me 11 pikë, po aq sa Egnatia por me golavarazh më të mirë.