Futboll Ligue 1 Sport

ERDHI ME BUJË MERKATON E VERËS/ Lyon vendos për të ardhmen e Shaqirit, ja vendimi që merr…

Xherdan Shaqiri është në prag largimi nga Lioni, vetëm 6 muaj pas mbërritjes së tij.

Sipas asaj që raporton prestigjiozja “L’Equipe”, skuadra e Lionit e ka nxjerrë në shitje futbollistin me origjinë shqiptare teksa me shumë mundësi mund të largohet në sesionin e merkatos së janarit.

Në verë Shaqiri firmosi një kontratë deri më 30 qershor 2024 me një pagë prej 4,5 milionë euro në sezon.

Gjatë këtij sezoni 30-vjeçari është aktivizuar në total në Ligue 1 me fanellën e Lionit në 9 ndeshje ku ka mundur të realizojë vetëm një gol dhe të dhurojë dy asist.

Related posts

“PAS TË DASHURËS SIME KE QENË PARTNERI…”/ Dani Alves ka një mesazh për Leo Messin (FOTO)

Delo.autor

JUVENTUS LUAN NË PRITJE/ Ja dy sulmuesit që lakmohen në merkaton e janarit…

Delo.autor

SHQIPTARI vlerësohet nga FIFA si lojtari më i mirë i ndeshjes Zvicër-Kosta Rika (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment