Futboll Sport

JUVE “VUAN”/ Por Dybala i kthen sigurinë ndaj Genoas, Allegri arrin rekord personal

Një ndeshje e lehtë si një formalitet, por që Juventusi nuk ka arritur të shfrytëzojë rastet e shumta të pastra për të shënuar të paktën pesë gola.

Gjithçka u duk e lehtë me shënimin e golit të parë nga Cuadrado në minutën e nëntë të pjesës së parë dhe u pa si një sinjal që do të kishte një goleadë, por nuk ndodhi kështu. Pas shumë rasteve të pastra bardhezinjtë nuk arritën do t’i konkretizonin, por goli i sigurisë ka ardhur pikërisht në minutën e 82-të nga Dybala. Kaq ka mjaftuar dhe që bardhezinjtë të sigurojnë tre pikët e radhës. Juventus ndodhet në vendin e pestë me 27 pikë, 11 pikë larg Milanit të vendit të parë.

Golat nga Juan Cuadrado dhe Paolo Dybala vulosën tre pikë për Juventusin kundër Genoas, duke i dhënë Massimiliano Allegrit fitoren e tij të 250-të në Serie A për ta bërë atë trajnerin e dytë që arrin momentin historik në epokën e tre pikëve për një fitore.

VIDEO

Related posts

PARMA-JUVENTUS/ “Bardhezinjtë” kërkojnë suksesin në këtë ndeshje për të qenë në luftë për titull (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

FRIKA E RENDITJES SË PËRZIER/ Juventus ka vetëm një shans, ja rregullorja e të gjitha kryqëzimeve të mundshme…

Delo.autor

SPECIALE/ Njihuni me disa nga talentet që mund të shkëlqejnë në Kupën e Botës

Sadik.Autor

Leave a Comment