Futboll Premier League Sport

PAS FITORES NDAJ ASTON VILLA-S/ Tuchel “shpërthen”: Nuk më besohet që Premier po na e bën këtë gjë

Thomas Tuchel, menaxheri i Chelsea, analizoi fitoren 1-3 kundër Aston Villas në BBC Sport: “Ne treguam një reagim shumë të mirë pas golit të tyre. Autogoli i komplikoi gjërat shumë, por reagimi ishte shumë i mirë. Ne u mbrojtëm mirë dhe nuk pësuam asnjë rast të madh. Ishte një fitore e merituar, rezultat i punës së palodhur”.

Mbi mungesat dhe infeksionet nga COVID-19.
“Ne jemi të shqetësuar për lojtarët e lënduar. Hudson-Odoi u infektua me Covid. Thiago Silva u lëndua, ashtu si Kante. Kovacic po luan pas lëndimit dhe Covid pa asnjë stërvitje në këmbët e tij.

Ne përballemi me ekipe që nuk kanë asnjë angazhim ndërkombëtar. Jemi në mes të pandemisë dhe disa skuadra po i shtyjnë ndeshjet e të tjera jo”.

A duhet të lejohen pesë zëvendësime në Premier League?
“Sigurisht, por ka zero shanse që të ndodhë. Ne jemi e vetmja ligë që luajmë në dimër, të cilën e dua, por duke bërë kështu nuk i mbrojmë lojtarët. Të gjitha ligat e tjera kanë pesë zëvendësime dhe ne do të përballemi me këta kundërshtarë në Champions League.

Është pak zhgënjyese. Brighton tani do të luajë një ndeshje super fizike kundër nesh, pastaj do të kemi dy ndeshje kundër Tottenham, të cilat janë jashtë Evropës dhe janë plotësisht të fokusuar në ligë dhe në Carabao Cup.”

Related posts

Guardiola: “I lumtur që Sarri është në Premier League, do të mësojmë shumë prej tij”

Isa.Autor

Milan në kaos/ Yonghong Li nuk paguan 32 milionë euro dhe ekipi përfundon në duart e…

Isa.Autor

PARTNERJA E ICARDIT NUK PËRMBAHET/ Wanda Nara “TËRBON” fansat me FOTO të “NXEHTA” nga dushi

Delo.autor

Leave a Comment