Futboll Sport

ZYRTARE/ Nuk shfaqi të gjithë potencialin e tij, lojtari njofton largimin nga Dinamo. Ja emri…

Marin Abazaj është larguar zyrtarisht nga skuadra e Dinamos. Këtë lajm e ka bërë vetë publike lojtari me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” teksa ka zyrtarizuar këtë “divorc” me blutë e kryeqytetit:

“Dua t’iu informoj që nga sot nuk jam më pjesë e ekipit të Dinamos. Falenderoj të gjithë shokët e ekipit, presidentin Ardian Bardhi, drejtuesit dhe tifozerinë e Dinamos për gjithçka.”, ishte postimi i lojtarit pogradecar.

Arsyeja e largimit nuk është thënë nga Abazaj, por me shumë mundësi është minutazhi i pakët që ka pasur te skuadra e Dinamos.

Related posts

Milan është ringjallur, Gattuso zgjedh grupin e senatorëve

Sadik.Autor

“TOKYO 2020″/ Franca, Gjermania dhe Argjentina jashtë turneut. Richarlison spektakolar te Brazili (VIDEO)

Delo.autor

Migjen Basha e thotë hapur: Duhet të reagojmë, t’i harrojmë disfatat në miqësore

Isa.Autor

Leave a Comment