Futboll Seria A Sport

PO SHKËQEN ME PARAQITJET E TIJ TEK INTER/ Dumfries: Pa frikë me Liverpool, por doja Ajax

Denzel Dumfris ka bërë hapin e madh këtë verë duke u transferuar nga PSV Eindhoveni tek Interi, por për holandezin ishin të pakta minutat në fillim të sezonit deri në këto momente kur duket se ka gjetur vazhdimësinë. “Nuk jam menduar dy herë për të firmosur kur dëgjova emrin e Interit”, tregon mbrojtësi, i cili ka rezerva për perceptimin e bashkëkombësve të tij për kalimin e tij në Milano.

“Shumë persona në Holandë nuk besuan tek unë dhe nuk menduan se unë nuk do ia dilja. Mendoj vërtet se në vendin tonë talenti nuk vlerësohet si duhet dhe shpesh humbet sepse mungon vizioni i duhur për të parë potencialin, sidomos te mbrojtësit”, u shpreh 25- vjeçari për “Algemeen Dagblad”. Duke zhvendosur vëmendjen te zikaltrit dhe i pyetur mbi ndeshjen e Interit në Champions League përballë Liverpulit, Dumfris zbuloi edhe mendimin e tij.

“Nuk përbën problem me kë përballemi, pse duhet të ketë? Nëse do të arrish diçka në Champions duhet të jesh në gjendje t’i mundësh të gjithë, përfshirë edhe Liverpulin.

Gjithsesi, nuk e mohoj se do të ishte më bukur që shorti të mos kishte ndryshuar dhe të përballeshim me Ajaksin”, përfundoi lojtari duke qeshur, pa e fshehur preferencën e tij për një short më të lehtë në letër, edhe pse theksoi edhe një herë se nuk u tremben anglezëve.

Related posts

PËRVEÇ SE NJË FUTBOLLIST I MIRË/ Salah është edhe një baba i tillë, shikoni surprizën që i bën vajzës së tij (FOTO)

Delo.autor

Lojtari që abuzoi Umtiti: Unë racist? Gruaja ime është cigane

Q.Autor

Julen Lopetegui kërkon me “NGULM” mesfushorin spanjoll të Bayern Munich 

Sadik.Autor

Leave a Comment