Futboll Sport

“AI ËSHTË NUMRI NJË”/ Haaland zgjedh më të mirin e vitit 2021 mes Lewandowski dhe Messit

Në një intervistë me kanalin skandinav “Viaplay”, Erling Haaland, hartoi podiumin e tij shumë personal:

“Kë do të votoja për futbollistin më të mir? Kjo është një pyetje e bukur. Nëse do të më duhej të merrja parasysh vitin e kaluar, do të thosha Robert Lewandowski. Ai është numri një. Më pas Karim Benzema, i cili ishte fantastik, por edhe Lionel Messi ishte i jashtëzakonshëm. Të dy do të ndanin vendin e dytë dhe të tretë në podiumin tim”.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ Buffon e paguan shpërthimin pas Real Madrid-Juventus: Ja sa e pezullon UEFA!

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Mustafi nuk mendon të ardhmen me Arsenalin, merr vendimin drastik

Delo.autor

FOTO/ Vdes para ndeshjes sportisti i njohur, shoferi i dehur e shtyp me makinë

Q.Autor

Leave a Comment