BARAZIM NË “PAQE”/ Dy penallti të gabuara dhe një karton i kuq, Fiorentina shmang humbjen me 10 lojtarë

Ndeshja e javës së 23-të të Serisë A mes Cagliari-t dhe Fiorentina-s është mbyllur 1-1, një barazim që u shërben pak dy skuadrave.

Biraghi ka gabuar një penallti në minutën e 8-të, sardët kanë goditur dy shtylla me Joao Pedro (25′) dhe Marin (47′).

Në fillim të pjesës së dytë, braziliani ka shënuar me një goditje me kokë (47′), më pas ka humbur penalltinë e 2-0 në të 63-ën.

Fiorentina ka mbatur me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të Odriozola-s, por ka gjetur golin e barazimit me Sottil në të 75-ën.