Futboll Sport

COVID-19/ Prezantoi një certifikatë të rreme, trajneri gjerman merr dënimin shembullor

Vaksinimi është kthyer në detyrim në shumë profile dhe futbolli nuk bën përjashtim. Madje shpesh merren masa për ata që refuzojnë të vaksinohen ose prezantojnë dokumente fallco. Një rast i tillë ka ndodhur në Gjermani.

Ish-trajneri i verder Bremen, Markus Anfang ka prezantuar një certifikatë fallco vaksinimi. Për këtë arsye Federata Gjermane e ka përjashtuar për një vit nga arbitrimi si dhe i ka vendosur gjobën prej 20 mijë eurosh.

Ndoshta tekniku do mendohet mirë herën tjetër para se të thyejë rregullat.

Related posts

Erdhi me policë, Nora: Është kokëfortë, por përplaset si hekur. Ja si u bë yll Abazaj

Sadik.Autor

IA HODHI SHKARKIMIT/ Dy ish-trajnerët e Inter më mirë se Conte në vitin e parë “Zikaltër”

Delo.autor

MOTO GP/ Marc Marquez vendos “rregullat” në Gjermani, zhgënjen Rossi

Delo.autor

Leave a Comment