Futboll Sport

ZYRTARE/ Goditje “big” në merkato, Egnatia firmos me ish-sulmuesin e Karabag që dikur vlente 2 milionë euro

Dzon Delarge është goditja e bujshme e Egnatias në këtë merkato. Ish-sulmuesi i Karabag, Akhisaspor, Boluspor, Slovan Liberec, Bursaspor, ka firmosur me skuadrën rrogozhinase, duke u vënë në dispozicion të trajnerit Zekerija Ramadani.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi në faqen zyrtare në “Facebook”. Vlen të theksohet fakti se 31-vjeçari prej 6 muajsh ishte pa ekip, teksa në të kaluarën është aktivizuar 13 ndeshje me kombëtaren e Kongos.

Në vitin 2017, kur Delarge ishte pjesë e turqëve të Osmanlispor, vlera e kartonit të tij sipas “Transfermarkt” shkoi plot 2 milionë euro.

NJOFTIMI I KLUBIT: 

KF Egnatia ka arritur të firmosi me sulmuesin Dzon Delarge,i cili vjen nga kampionati Turkë ku ka qenë pjesë e Akhisaspor. Delarge ka një cv të pasur pasi ka luajtur për Qarabag, Akhisaspor, Boluspor, Bursaspor, Slovan Liberec.
Welcom Dzon Delarge.

Related posts

E AKUZOI PËR PËRDHUNIM/ Amerikanja kërkon edhe 200 mijë dollarë nga CR7

Delo.autor

TALENTI I CHELSEA-T NË TELASHE/ Hajdutët i vjedhin kasafortën me medaljet e Champions-it dhe… (VIDEO)

Delo.autor

SHIFRA MBRESËLËNËSE/ Ja mënyra se si Manchester City ka dominuar në 10 vitet e fundit

Delo.autor

Leave a Comment