Gossip Sport

FUTBOLLISTI DHE GJYQTARJA BUKUROSHE/ Dashuria e pazakontë që lindi pas një kartoni të kuq

Futbollistët dhe gjyqtarët zakonisht urrehen. Por situata mund të ndryshojë kur “xhaketën e zezë” e mban të veshur një gjyqtare si Shona Shukrula. Kush ka nevojë për provë, të pyesë të dashurin e saj, futbollistin Xhef Hardeveld i cili u dashurua me të pas… një kartoni të kuq.

Hardeveld ishte në fushën e lojës në ndeshjen e kategorisë së dytë holandeze mes Emen dhe FC Eindhoven në gusht kur u ndëshkua me karton të kuq. Ai po linte fushën e lojës dhe në ato momente u shkëmbye me gjyqtaren e katërt të sfidës, pikërisht bukuroshen Shona, e cila mban stemën e FIFA-s që nga viti 2017.

Një dialog i shkurtër, një shkëmbim numrash telefoni dhe më pas lindi një histori mes të dyve, të cilët janë shfaqur me të dashuruar se kurrë në postimet e fundit që kanë bërë nga Itali, ku kanë kaluar festat e fundvitit.

Related posts

LËVIZJA E “ÇMENDUR” NË MERKATO/ “Djajtë e Kuq” dhe Inter gati shkëmbimin yjeve…

Delo.autor

12 GOLA NË 18 NDESHJE NË KAMPIONATIN TURK/ Muriqi një “Përbindësh”, dy klubet e mëdha angleze në garë për të

Delo.autor

Mbrëmje “JO” për legjionarët/ Sa shumë SHQIPTAR jashtë Europa League

Isa.Autor

Leave a Comment