Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Juventus-Napoli. Rezultati 1-1

Juventus pret në shtëpi Napolin, në një ndeshje mes rivalëve direkt për titull. Bardhezinjtë në fakt janë poshtë ritmit të kryesuesve, por një fitore sot do ta afronte më shumë me kreun.

Napoli nga ana tjetër vjen e gjymtuar në këtë ndeshje për shkak të mungesave të shumta prej COVID-it. Skuadra e Spaletit kërkon të hedhe pas humbjen ndaj Specias dhe nuk do të humbasë terren me Milanin.

Surprizë bën fakti se titullar luaj Rrahmani, i cili ishte detyruar nga klubi që të karantinohej pasi kishte qenë në kontakt me lojtarë të infektuar.

 

JUVENTUS – NAPOLI  1-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 54/ Juventus barazon shifrat me golin e shënuar nga Federico Chiesa.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa parë

MINUTA 23/ Napoli kalon në avantazh me golin e shënuar nga Dries Mertens.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PAS ZYRTARIZIMIT TË NORVEGJEZIT/ Ylli i “Djajve të Kuq”: Solskjaer ktheu besimin tek lojtarët, këtë liri…

Delo.autor

“NUK GABOI ASGJE TAKTIKISHT”/ Habit Djokovic: Ai është i “çmendur”, më asfaltoi pa asnjë problem

Delo.autor

PAS KALIMIT TË LUKAKUT TEK CHELSEA/ Brozovic apo Perisic, largimi i radhës nga Interi?

Delo.autor

Leave a Comment