Futboll Premier League Sport

MANCHESTER UNITED NË PANIK/ Ronaldo takim me drejtuesit e klubit, largohet nëse…

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo, ka marrë vendimin se do të largohet nga Mançester Juanjtid pas vetëm një sezoni, nëse ekipi nuk arrin të kualifikohet për në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm.

Sipas “The Sun”, portugezi ka pasur një takim me drejtuesit e klubit dhe u ika komunikuar se do të largohet në fund të këtij sezoni nëse Junajtid nuk do të arrijë një nga katër vendet e para.

Përpara disa ditësh, Ronaldo doli me një deklaratë ku shprehej se kishte ardhur në Mançester për të fituar trofe dhe jo për të luajtur në “Europa League”.

Shpresat që skuadra e Rangnik të arrij Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm duken të vogla dhe largimi i portugezit pritet të ndodhë pas vetëm një sezoni me “djajtë”.

Related posts

Paraqitjet fantastike në Serie A, Barcelona dhe PSG gati ofertat për yllin e Romës

Q.Autor

“BËMË NJË LOJË TË DOBËT”/ Trajneri Duro i zhgënjyer: Humbëm shumë topa, Kukësi ishte nervoz sepse…

Delo.autor

“PLESHTI” FITOI PËR TË GJASHTËN HERË “TOPIN E ARTË”/ Klopp nuk e shmang polemikën: Duhet të fitonte…

Delo.autor

Leave a Comment