Futboll Premier League Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Liverpool kërkon përforcime, gati dhurata 72 milionë euro për Klopp

Sipas The Sun, Liverpool-i është gati t’i bëjë një dhuratë të rëndësishme Jurgen Klopp-it në këtë merkato të janarit: gati një ofertë 72 milionë euro për Luis Diaz, sulmues krahu 24-vjeçar i Porto-s.

Kolumbiani konsiderohet zëvendësuesi perfekt i Mohamed Salah dhe Sadio Mane, të cilët nuk do të jenë në dispozicion të skuadrës për të luajtur në Kupën e Afrikës.

Lojtari ka një klauzolë 80 milionë euro në kontratën e tij me luzitanët që skadon në vitin 2024.

Aktualisht, Diaz është i dyti në renditjen e golashënuesve të kampionatit portugez me 12 gola, një më pak se Darwin Nunez të Benfica-s.

Related posts

NATIONS LEAGUE/ Ndizet sfida në “Allianz Stadium”, Belgjika realizon 2 gola në 4 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Gremio vendos çmimin e brazilianit të kërkuar nga Milan dhe Man City

Delo.autor

E BUJSHME/ Kuqezinjtë shpëtojnë nga “makthi” Orsato, ndryshohet arbitri për Milan-Juventus

Delo.autor

Leave a Comment