Futboll Sport

PAMJET/ Goditje 150 mln euro, Vlahovic zbarkon në Torino, zbulohen detajet e transferimit

Dusan Vlahovic është një futbollist i Juves. Sulmuesi serb ka zbarkuar në Torino, në J Medical do ti nënshtrohet vizitave mjekësore për të hedhur më pas firmën mbi kontratë. Dhjeta tifozë kanë pritur me padurim sulmuesin të cilin e shohin si një bekim në këtë pikë të sezonit, një lojtar që mund të ndryshojë balancat në Serie A.

Vlahovic-Juve mund të konsiderohet pa frikë si goditja më e rëndësishme në këtë merkato dimri, një transferim me një kosto rekord, 150 mln euro. 75 mln euro shkojnë kartonin e tij ndërsa 63 mln euro për pagën e sulmuesit, 15 të tjera shkojnë komision për agjentët. Vlahovic do të mbajë në Torino fanellën me numrin 28 ndërsa do të debutojë në sfidën kundër Verona.

 

Related posts

HABIT ME DEKLARATËN/ Ish-mesfushori i Arsenalit: Dua të rikthehem në Rusi dhe të bëhem aktor pornoje

Delo.autor

ISH-YLLI I BARCELONËS/ ​Iniesta: Liverpooli ka gjasa të mira për ta fituar…

Delo.autor

Shkumbin Qormemeti bën goditjen tjetër, merr lojtarin e Kombëtares

Sadik.Autor

Leave a Comment