Futboll La Liga Sport

SUPERKUPA E SPANJËS/ Bilbao përmbys Atletico Madrid në 4 minuta dhe siguron finalen

Athletic Bilbao ka marrë një fitore dramatike kundër Atletico Madrid dhe ka siguruar një vend në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Real Madrid.

Gjithçka ka ndodhur në pjesën e dytë të ndeshjes së luajtur mbrëmjen e sotme në Riad.

Kanë qenë Colchoneros që kanë zhbllokuar takimin në minutën e 62-të falë një autogoli të portierit Simon, por nuk kanë arritur ta mbrojnë avantazhin deri në fund.

Bilbao, në fakt, ka përmbysur gjithçka në harkun e katër minutave. Në të 77-ën ka barazuar me Alvarez dhe në të 81-ën ka realizuar golin e fitores me Williams.

Atletico e ka mbyllur ndeshjen me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Gimenez për një ndërhyrje të rrezikshme.

Related posts

DUELI “HOT”/ Pas GREORGINËS: Në Venecia për ta rivalizuar shkon “BOMBA IRINA” (FOTO)

Isa.Autor

PRANË RINOVIMIT ME “DJAJTË E KUQ”/ De Gea bëhet portieri më i paguar në botë, ja rroga “faraonike”

Delo.autor

KRISHTLINDJET/ Messi dhe familja e tij urojnë festat në mënyrën më të veçantë. Vishen si… (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment