Futboll Sport

TRANSFERIMI I BUJSHËM/ Frederik Veseli bëhet shok skuadre me Diego Costa-n

Ish-sulmuesi spanjoll i Çelsit, Diego Kosta, është shumë pranë nënshkrimit me klubin e Salernitanës në Serinë A.

Lajmi i bujshëm vjen nga mediat italiane, me Salernitanën, që kërkon të bëjë afrimin e tretë në epokën Sabatini. Presidenti i ri i klubit italian, ka si qëllim kryesor të shpëtojë klubin këtë sezon në luftën për mbijetesë.

Diego Kosta është një futbollistë i lirë dhe mund të nënshkruajë me kë skuadër të dojë dhe pritej që ta bënte këtë gjë me Arsenalin, por duket se ai ka ndryshuar mendje dhe shumë shpejtë do ta shohim bomberin spanjoll të luaj në krahë të Frederik Veseli.

Related posts

Zidane: Do të ndodhte herët ose vonë, por është e papranueshme

Q.Autor

REALI NË VERSIONIN “TIKI TAKA”/ Varane zhbllokon sfidën ndaj Espanyol, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

MBRËMJE “MAKTHI” ME PSG-NË/ Ky është vlerësimi që bën “L’Equipe” për Buffonin

Delo.autor

Leave a Comment