Bundesliga Futboll Sport

U NDJE I FYER NGA KLUBI/ Ja pse mbrojtësi do të largohet nga Bayern Munich…

Të hënën në mbrëmje mediat gjermane raportuan për një largim të Niklas Zyle nga Bajerni i Mynihut në fund të sezonit. Sipas “Tz”, mbrojtësi gjerman nuk do të rinovojë pasi nuk kërkon të vazhdojë karrierën në Mynih.

Arsyeja? Zyle është ndjerë i zhgënjyer për sjelljen e klubit dhe për mungesën e mbështetjes në drejtim të tij. Ai është kritikuar shumë në publik nga trajneri dhe nga drejtuesit e tjerë për formën jo të mirë fizike dhe për mungesën e profesionalizmit. Për këtë arsye, Zyle ka menduar të mos qëndrojë më pas përfundimit të kontratës.

Gjithsesi, Bajerni është munduar që të bindë lojtarin dhe kjo u pa edhe nga fjalët e presidentit Hainer pas ndeshjes në Berlin. Hainer tha se i kishte ofruar Zyles personalisht një kontratë të re ku lojtari do të fitonte deri në 10 milionë euro në sezon. Por kjo ishte refuzuar nga gjermani për arsyet e lartpërmendura.

Për momentin e ardhmja e tij nuk është qartësuar ende edhe pse ofertat nga Spanja dhe nga Anglia nuk kanë munguar. Barcelona kërkon ta ketë në skuadër pasi mendon të riformatojë mbrojtjen në sezonin e ri. Çelsi kërkon gjithashtu një lojtar për të zëvenësuar Antonio Rydigerin i cili nuk do të jetë më pjesë e skuadrës. Ky i fundit mund të vijë në Mynih dhe skenari i një shkëmbimi mes dy lojtarëve është i mundshëm.

Related posts

U SHPALL KËTË VERË KAMPION I AFRIKËS/ Një algjerian realizon këtë gol fenomenal (VIDEO)

Delo.autor

GJITHMONË E NDJEKUR NGA MEDIAT DHE PAPARAZZET/ Gruaja e Tottit e pranon hapur: Nuk dua të puthem në… (FOTO)

Delo.autor

SUPER SHAQIRI/ Mesfushori SHQIPTAR “abonohet” me GOLAT SPEKTAKOLAR (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment