Futboll La Liga Sport

ZBULOHET DATA E TRANSFERIMIT/ “El Chiringuito”: Është vendosur data për firmën e Mbappe me Real Madrid

E ardhmja e Kylian Mbappe është vendosur: francezi do të luajë te Real Madrid sezonin e ardhshëm.

Janë gjithmonë e më të bindur në Spanjë, ku El Chiringuito ka zbuluar edhe datën kur ylli i PSG do të nënshkruajë për Los Blancos.

Në javët e fundit, nga të dy palët nuk është folur për merkaton, por diçka mund të ndryshojë shumë shpejt.

Më 15 shkurt, ndeshja e vajtjes mes dy skuadrave në 1/8-at e Champions League. Më 9 mars do të luhet ajo e kthimit.

Pas këtyre datave, Mbappe dhe Real Madrid mund të lajmërojnë më në fund “martesën” e tyre për sezonin e ardhshëm.

Related posts

Spalletti: Icardi nuk luan, Lautaro duhet të bëjë kujdes me fanellën

Delo.autor

RISI NË FUTBOLLIN ITALIAN/ Zbulohet orari kur do luhen ndeshjet e javës së parë në Serie A

Isa.Autor

‘Ky kampionat nuk po respekton Astorin’, vjen deklarata nga… (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment