Futboll Premier League Sport

“PO FLASIM PËR SULMUES”/ Richards mbetet pa fjalë nga pretendimi mbi Ronaldon pas humbjes me Wolves

Cristiano Ronaldo pësoi disfatë për herë të parë si kapiten, pasi skuadra e tij Manchester United u mposht në një humbje 1-0 në shtëpi ndaj Wolverhampton Wanderers.

Micah Richards u detyrua të mbronte Cristiano Ronaldon pasi u pretendua se Raul Jimenez ishte më i mirë se ylli i Manchester United.

Sulmuesi i Wolves ishte pjesë e një ekipi që dominoi United në Old Trafford, duke fituar ndeshjen e tyre të parë në Teatrin e Ëndrrave që nga viti 1980.

Jimenez hapi një brazdë të vetme përpara për djemtë e Bruno Lage-s, teksa ata drejtonin United të rreckosur, duke regjistruar 15 tentime rekord vetëm në pjesën e parë.

Meksikani, i cili po vazhdon rikuperimin e tij nga një dëmtim i rrezikshëm për jetën në kokë në vitin 2020, ishte një kërcënim i vazhdueshëm për atë që ishte një mbrojtës katërvjeçar i improvizuar i Djajve të Kuq.

Ronaldo, ndërkohë, shënoi një shifër të frustruar, duke luftuar për të pasur ndonjë ndikim në procese, përveç shënimit të një goli nga një pozicion jashtë loje.

Kapiten për natën, Ronaldo mund të shikonte vetëm se si bashkëkombasi i tij Joao Moutinho shënoi për të dënuar Ralf Rangnick me humbjen e tij të parë si trajner i përkohshëm.

Duke folur pas fitores së Wolves, eksperti i BBC 5 Live, Chris Sutton parashtroi argumentin se si një sulmues i gjithanshëm, Jimenez është mbi Ronaldon dhe kolegun e tij Edinson Cavani.

“Ju e shikoni atë dhe lëvizjen e tij dhe mënyrën se si ai punon për ekipin…ai është më i mirë se Cavani dhe Ronaldo,” argumentoi Sutton.

Megjithë besnikërinë e tij ndaj Manchester Cityt, Richards nuk ishte në gjendje të fshihte habinë e tij dhe fillimisht u përpoq të merrte një përgjigje.

“Çfarë? Çfarë? Hajde…” mërmëriti Richards. “Po ju them se ai është më shumë një lojtar skuadre dhe kjo është çështja që ka Manchester United për momentin”, u përgjigj Sutton.

Richards më pas u kompozua dhe tha: “Ai luajti më mirë sot se Cavani dhe Ronaldo, po Cavani e ka ndërtuar karrierën e tij duke vrapuar pas, duke luajtur mbi supin e mbrojtësit, lëvizje të zgjuar dhe të lezetshme. Ai është një nga më të mirët në të.

Ju shikoni Cavanin, ai është një vit më i madh se unë, kështu që ai po vjen drejt fundit të karrierës së tij”.

“Po flasim për sulmues… kush ka shënuar më shumë gola këtë sezon, Ronaldo apo Jimenez?

“Ne nuk po flasim për Man United në tërësi, ne po flasim për sulmuesit. Ju keni thënë se Jimenez është më i mirë se Cavani dhe Ronaldo – ju keni dhënë argumentin tuaj dhe unë kam bërë një pyetje të thjeshtë “kush ka shënuar më shumë gola”.

Sutton vazhdoi të luftojë çështjen e tij gjatë gjithë kohës, duke shtuar: “Çdo javë ai luan më mirë Micah, sepse ai është një pikë qendrore … ai tregon, ai përfshihet në ndërtimin. Ju nuk i shihni Cavanin dhe Ronaldon duke e bërë këtë.

“Nuk ka rëndësi sa vjeç janë, ka të bëjë me kryerjen e punës, nëse Cavani po plaket shumë ai duhet të dale jashtë”.

Related posts

Balotelli: Douglas Costa është fenomeni i vërtetë i Juventus

Sadik.Autor

TAKTIKA E KLOPIT PËR TË FITUAR NDESHJEN/ E udhëzon stafin ta pastrojë vetëm një pjesë të fushës

bora.autor

MPOSHT KONKURENCËN ME INTER/ Kampionët e Italisë gati shifrën 50 milion euro për yllin…

Delo.autor

Leave a Comment