Futboll Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Mesfushori “kuqezi” dhuron spektakël me një EUROGOL, Selahi i “prish” debutimin Grezdës (VIDEO)

Mesfushori i Kombëtares, Lindon Selahi, regjistroi një perlë të vërtë me fanellën e  Rijekës, ditën e sotme në sfidën ndaj Sibenikut, që përfundoi me rezultatin 4-1.

Në minutën e 16-të me gjuajte të fortë nga distanca dhe të kalibruar, Selahi e e ndali topin në fundin e rrjetës duke lënë të shtanguar portierin kundërshtar.  Një gol fantastik ky i 22-vjeçarit, që si për ironi të fatit erdhi pikërisht në ditën e debutimi të Eros Grezdës me skuadrën e re të Sibenikut.

Grezdës  këtë ndeshje e nisi nga stoli dhe u aktivizua në minutën e 68-të. Ndërkohë për Selahin ky ishte goli i dytë në kampionat. Për më tepër shikoni realizimit fantastik të 22-vjeçarit.