Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Alaves. Rezultati 3-0

Starton sfida mes Real Madrid dhe Deportivonë Santiago Bernabeu, e vlefshme për javën e 25-të në La Liga.

Ekipi i Carlo Ancelottit vjen nga një barazim me Villarrealin dhe synon t’i kthehet fitores për të mbajtur epërsinë më ndjekësit në tabelë.

Në anën tjetër, mysafirët kanë marrë një fitore të madhe në ndeshjen e fundit pas tri humbjeve radhazi dhe dëshiron të vazhdoj me rezultate pozitive për t’i ikur fundit të tabelës.

 

LIVE/ Real Madrid – Alaves  3-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+1/ Real Madrid thellon shifrat me golin e shënuar nga Karim Benzema.

MINUTA 80/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Vinicius Junior.

MINUTA 63/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Marco Asensio.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

LIVE/ Liga e Europës: Vetëm 4 minuta lojë, Lacio pëson golin e parë në Gjermani (VIDEO)

Isa.Autor

JANË DIVORCUAR/ MAXI LOPEZ-WANDA/ 150 mijë euro për një PJATË SUPË…

Isa.Autor

E ÇUDITSHME, POR E VËRTETË/ Fanella e stërvitjes së Manchester United vlen më shumë se e Interit dhe Milanit

Delo.autor

Leave a Comment