Futboll Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN DANEZ/ Fitore dramatike, Muçolli gjen rrugën e rrjetës me Vejlen (VIDEO)

Talenti shqiptar Arbnor Muçolli gjeti golin e dytë për këtë sezon, në elitën e futbollit danez, me fanellën e Vejles. Sulmuesi 22-vjeçar, arriti të realizonte në minutën e 42-të, në triumfin dramatik ndaj Aruhus, 3-2.

Goli i fitores për vendasit u realizua në minutën e 90+10, me anë të futbollistit Drameh. Për sa i përket Muçollit, shqiptari është një ndër futbollistët më të talentuar te Vejle, ku është aktivizuar 15 takime dhe ka gjetur 2 herë rrugën e rrjetës. Në 19 javë kampionat, skuadra e tij ka arritur të sigurojë 12 pikë duke u renditur në vendin e parafundit.