Ndeshjet Live Sport

TIRANA-LAÇI/ Ndeshja e “Bardhebluve” që vendos për titullin ndaj “Kurbinasve” (FORMACIONET ZYRTARE)

Edhe pse dy trajnerët e kanë përjashtuar që Tirana-Laçi vendos titullin, ata fshihen, sepse realisht ndeshja e sotme vendos shumë për titullin. Një fitore e Tiranës do të nxirrte pothuajse jashtë loje Laçin në transhin e titullit.

Madje, edhe një barazim do t’i jepte sërish shanse më të mëdha Tiranës për trofeun e 26-të. Shehi këtë e di, por nuk do t’i ngrejë temperaturat në ekip. Kërkon që të fitojë me silenciator. Edhe te Laçi duan ta mbajnë të ulët pritshmërinë e kësaj sfide. Nuk duan të humbasin që të mbajnë diferencën në tri pikë. Ama nëse fitojnë me Tiranën, gjërat rrokullisen mirë për ta, sepse me pikë të barabarta, Laçi do të bëjë të pamundur të fitojë titullin e parë kampion.

Fitorja e drejtpërdrejtë e kurbinasve ngre moralin e skuadrës së Josës dhe fut në një minikrizë Tiranën, që ka humbur pikë të rëndësishme me Kastriotin. Gjithsesi, janë për t’u luajtur 90 minuta dhe një fazë e gjysmë e kampionatit, ndonëse tri pikët e sotme për atë që i fiton mund të jenë shumë të rënda.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Hoxhallari, Përgjoni, Toli, Limaj, Totre, Xhixha, Seferi, De Silva.

LAÇI: Dajsinani, Roganoviç, Ziko, Velkoski, Veliaj, Malota, Shehu, Turkaj, Ujka, Mazrekaj, Akiniemi.

Related posts

LIVE/ Shqipëri-Jordani: Kuqezinjtë superiorë në pjesën e parë, Grezda dhe Manaj shpërdorojnë (VIDEO)

Isa.Autor

SHQIPËRI-ANGLI/ Reja surprizon me titullarët, Memolla starton nga minuta e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Partizani-Flamurtari, nis pjesa e dytë. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment