Futboll Sport

VENDIM I PAPRITUR/ Inzagi drejt shkarkimit, një nga arsyet… mbrojtja me tre

Breshia nuk po kalon një moment të mirë në kampionat, teksa ndodhet në zonën “Play-Off” për t’u ngjitur në Serinë A.

Fitorja për skuadrën e Filipo Inzagit i mungon prej 4 ndeshjesh teksa ky rendiment është i papranueshëm për presidentin e Breshias, Masimo Çelino i cili ka drejtuar gishtin si fajtor për këtë situatë pikërisht ish-trajnerin dhe sulmuesin e Milanit, Pipo Inzagin.

Një ndër arsyet që Çelino mund të shkarkojë teknikun italian është dhe mbrojtja me tre që 48-vjeçari aplikon me klubin nga Lombardia.

Related posts

NUK ËSHTË NË PLANET ALLEGRIT/ Juventus vendos ta nxjerrë në shitje dhe fikson çmimin, gati të përfitojë klubi…

Delo.autor

Egjipt- Uruguaj/ Çfarë rasti ka humbur Luis Suarez! (VIDEO)

Sadik.Autor

​Southamptoni kalon në avantazh, shënon gol befasues Danny Ings (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment