Champions League Futboll Sport

SONTE EMOCIONE TË FORTA NË CHAMPIONS/ E gjithë vëmendja te finalja e parakohshme, ja sfidat e mbrëmjes

Sonte do të luhen dy sfidat e tjera të fazës çerekfinale në Champions.

Në orën 21:00, në stadiumin “Stamford Bridge” do të zhvillohet finalja e parakohshme, Çelsi-Real Madrid.

Blutë e Londrës do të kërkojnë fitoren pas 1001 problemeve të klubit, gjithashtu edhe madrilenët kërkojnë sonte sukesin pa Ançelotin në pankinë, për shkak të infektimit me COVID-19.

 

 

Në orën 21:00 sfida tjetër është në stadiumin “De La Ceramica” mes Vijarealit dhe Bajernit të Mynihut.

Pritet të jetë një ndeshje e luftuar nga të dyja krahët duke parë se skuadra spanjolle mposhti dhe eliminoi me shumë lehtësi Juventusin nga kompeticioni madhor europian për klube.

NDESHJET E MBRËMJES SË SOTME –

Related posts

LAJME TË KËQIJA PËR REALIN PARA SFIDËS ME BARCELONËN/ Ylli i skuadrës nuk ja del për “Klasiken”

bora.autor

U DËNUA ASHPËR NGA UEFA/ MILANI bën përpjekjen e dytë për të “shpëtuar” nga “TMERRI”

Isa.Autor

PO SHKËQEN ME PARAQITJET E TIJ TEK INTER/ Dumfries: Pa frikë me Liverpool, por doja Ajax

Delo.autor

Leave a Comment